Natūralu ir nelabai

 

Daug prirašyta ir prikalbėta apie kosmetiką: natūralią ir nelabai natūralią, saugią ir nesaugią, tačiau šioje informacijos jūroje, svarbiausias „komponentas“ – pirkėjas ima ir pasiklysta. Nei vienas gamintojas neteigia, kad jų kosmetinės priemonės yra kenksmingos kokios jos bebūtų, natūralios ar sintetinės. Tai kam tada ši diskusija apie natūralumą, ekologiškumą ir „parabeninę“ kosmetiką?

Nekalbėsime apie sintetinių komponentų esančių kosmetikoje kiekius ar jų žalą mūsų organizmams. Šiomis temomis straipsnių rasite daugiau nei reikia. Norime pakalbėti apie sintetinės ir natūralios kosmetikos veiklą mūsų odai.

Pirmiausia, tai kai nusiperkate žinomos firmos kremą nuo raukšlių, tikite, kad raukšlės išnyks. Taip dažniausia ir atsitinka ir jūs esate patenkinti jo poveikiu ir nauda. Tačiau, kaip tai įvyksta nesusimąstote. O vyksta taip. Kreme esančios hidrofilinės medžiagos tokios, kaip Haliurono rūgštis ir kitos, reaguodamos su vandeniu sudaro žėlę. Oda tempiama, raukšlės lyginasi. Efektas matomas labai greitai. Šios rūgšties natūraliai yra mūsų organizmuose, ji nekenksminga, tačiau taip tampant odos ląsteles nuolat, jos keičiasi. Arba, hidrolipidinę plėvelę sudaro hidrofobinės medžiagos, tokios kaip silikonai, vazelinas parafinai ir kt. Jie užblokuoja vandenį (drėgmę) ir odos ląstelės brinksta, didėja – raukšlės mažėja. Vartotojas patenkintas, tačiau, kai poveikis baigiasi oda vėl suglemba, bet jau ištampyta, todėl dažniausiai atrodo dar blogiau nei prieš procedūrą. Laikiną išvaizdos pagerinimą duodą ir odos šveitimas, nuriebinimas ar įvairūs stangrinimai.

Paprastai kalbant, pupą įdėjus į vandenį ji išbrinksta, atrodo lygi ir daili, bet kai ją išimame iš vandens ir ji išdžiūsta (netenka drėgmės pertekliaus) tampa raukšlėta ir negraži. Panašūs procesai vyksta ir su oda.

Drėgmės balansą odoje galima užtikrinti tik esant tinkamam riebalų ir vandens santykiui odoje. Riebalai ir aliejai kreme, (geriausia jei natūralūs) daro reikšmingą darbą, jie atstato natūralų odos riebalinį tepalą, kurį prarandame prausdamiesi. Taip pat minkština ir maitina odą.

Taigi, šiuolaikinės chemijos galia greitai, bet laikinai padarys Jus gražesnius ir jaunesnius, o natūralūs kosmetikos gaminiai, nors ir veikdami lėčiau, tačiau užtikrintai saugos Jūsų odą nuo priešlaikinio senėjimo ir leis jai jaustis puikiai.

Tokia tat chemija.