Kai šviečia saulutė

Ilgėja dienos, dieną jau pliusinė temperatūra, dažniau išlenda ir saulutė. Atėjo pavasaris…

Šiltuoju metų sezonu daug saulėtų dienų, tai reiškia ir intensyviau mūsų odą atakuoja ir ultravioletiniai spinduliai. Kūno įdegis tikrai pagerina išvaizdą ir nuotaiką, tačiau saulės poveikis veidui gali pakenkti. Dažnam vasarą atsiranda daugiau strazdanėlių ar net pigmentinių dėmių. Jei veido oda linkusi į tai, ją reikia pradėti saugoti jau ankstyvą pavasarį. Laiku pradėtos naudoti apsaugos priemonės užkirs kelią pigmentinių dėmių atsiradimui. Šios dėmės ne liga, tačiau dauguma žmonių jomis nori atsikratyti, dėmės šalinamos įvairaus efektyvumo priemonėmis. Viena iš jų, pasirūpinti nuo UV saugančiu kremu. Juo tepti veidą prieš išeinant į lauką, problemines vietas patepti intensyviau. Pradėti naudoti  apsauginius kremus reikia kuo anksčiau pavasarį, kuo mažiau būti labai stiprioje saulėje. Reikia nepamiršti, kad saulės UV poveikis skiriasi Lietuvoje, ir pavyzdžiui Turkijoje ar Egipte. Atostogaujant reiktų rinktis apsauginius kremus, kurių SPF (angl. Sun Prtection Factor) stiprumo skaičius yra 25 – 30. Lietuvoje, jei nesideginate pliaže, turėtų užtekti ir SPF 15 – 20 stiprumo. Vaikams iki 5 metų apskritai degintis saulėje nepatartina.

Kaip skaičiuojamas SPF veikimo laikas? Tarkime kremas turi 15 SPF apsaugą, tai laikas, kurį galima būti saulėje ir nenudegti apskaičiuojamas taip: SPF -15 x 10 min. = 150 minučių. Reiškia, kremas jūsų odą saugos dvi su puse valandos. Toks apsaugos laikas, jei būnate saulėje nuolatos. Jei kartais užeinate į pastatus, įsėdate į automobilį a paprasčiausia būnate šešėlyje šis laikas ilgėja. Reikia nepamiršti, kad maudantis, ar smakiai prakaituojant, kremo apsauginis poveikis gerokai sumažėja.

Mūsų gaminamas Natūralus veido kremas su medetkomis turi SPF 15 – 18 stiprumą. Todėl jo pakanka apsaugoti veidą nuo saulės, jei specialiai nesideginate. Jo sudėtyje yra cinko, kuris užkerta kelią UV spinduliams į jūsų odą. Taip pat jis tinka jautrios odos priežiūrai, gerai maitina, minkština ir drėkina. Kiti mūsų kremai turi SPF 5 – 10, tai minimali apsauga.

Mums ir mūsų draugams, jis tikrai pasiteisino. Laiku pradėjus  jį naudoti, visą šiltąjį sezoną neatsirado odos problemų susijusių su saulės poveikiu.

Kviečiame išbandyti.