Apie kitus šampūnus

Dažniausiai užmetus žvilgsnį į šampūno pakuotę, akį džiugina miško uogos, vaisiai, gėlės ir kitos gamtos gėrybės. Tačiau,  pažvelgę į šampūno sudėtį, pamatome daugybę nesuprantamų pavadinimų. Norėdami sužinoti ką jie reiškia, turime iš peties paplušėti, bet gauti rezultatai dažnai smarkiai nustebina.

Imkim kaip pavyzdį šampūną X . Reklamoje girdime, kaip jis puikiai maitina plaukus įvairiais vitaminais, nuo kurių jie tampa tvirti ir žvilgantys. Tačiau tie, kas stropiai mokėsi biologijos pamokose, turbūt prisimins, kad  mūsų plaukai, kuriuos matome išorėje iš tiesų jau yra negyvi, lygiai taip, kaip ir nagai. Juose nėra nei kraujagyslių, nei nervų galūnių, būtent todėl mums ir neskauda, kai juos kerpame. Tik kam tada plaukui vitaminai, jei jis ir taip yra negyvas?

Stebina kitkas. Reklama nemeluoja, šis šampūnas iš tiesų veikia. Plaukai puikiai išsiplauna, tampa purūs, lengai šukuojami, storesni. Tik šį efektą suteikia ne vitaminai, o pigios ir dažnai agresyvios cheminės medžiagos. Stiprūs cheminiai plovikliai, tokie kaip Sodium Lauryl/Laureth Sulfate, PVP/VA Copolymer puikiai išplauna plaukus, tačiau pažeidžia jų paviršių. Kitos cheminės medžiagos, dažniausiai gaminamos iš naftos produktų, padengia plauką sluoksniu, kuris sukuria storumo įspūdį ir neledžia jam skilinėti. Galima pamanyti, kad viskas yra puiku, plaukas vis tiek negyvas, tad koks skirtumas, kokios tos cheminės medžiagos.

      Tačiau yra keletas bet:

  1. a) nuo agresyvių plaunančių priemonių plaukai silpnėja, skilinėja ir būname priversti toliau naudoti šampūnus su cheminėmis medžiagomis, kurios juos apklijuoja ir vizualiai pagrąžina.
  2. b) šio šampūno patenka ir ant odos. O čia jau ir prasideda problemos, kuomet dirginama oda, atsiranda pleiskanos (kurias jau kiti šampūnai naikina), silpnėja plaukų svogūnėliai (dėl ko lėčiau auga, arba visai išslenka, mūsų taip puoselėjami ir branginami plaukai. Be viso to, dar ir nuodijamas organizmas.

Cituota iš www.sveikasirjaunas.lt